Kostelec nad Orlicí
Oficiální internetové stránky


Vyhledávání

 

Sociální sítě

  • Facebook
  • Youtube


Cesta: Titulní stránka > MĚSTO > Výročí 700 let

 

Výročí 700 let - archiv dokumentů

Logo oslav
Vážení občané našeho města, svůj prázdninový příspěvek mohu začít jediným, ale upřímně a od srdce řečeným: děkuji. Uplynulo jen několik hodin od chvíle, kdy jsme společně prožili vrchol oslav 700 let od první zmínky o Kostelce nad Orlicí v historických análech. Oslavy velkolepě završilo souběžně probíhající 25. setkání Kostelců, jehož jsme byli letos pořadatelem. Jsem hrdý na naše město, na vás obyvatele, kteří jste se aktivně podíleli, účastnili a prezentovali jako skvělí hostitelé. V červnovém čísle našeho zpravodaje jsem vás všechny vyzýval ke společným oslavám slovy: věřím, že si každý z vás v programu dokáže najít své potěšení či zážitek. Přál jsem si, abychom na Palackého náměstí vytvořili příjemnou atmosféru nejen našim hostujícím umělcům a zástupcům jednotlivých Kostelců, ale především každému z nás, pro koho je Kostelec nad Orlicí domovem. A věřil jsem, že si každý z vás dokáže v programu najít své potěšení a zážitek. A vy jste moje vyzvání do písmene naplnili, za což jsem nesmírně vděčný a rád. Oslavy jsme zahájili v předstihu již ve středu 22. června. Večerní program a krásná setkání probíhala každý následující večer až do pátku 24. června. Denně bylo naše náměstí plné radostných a přátelských účastníků. O úžasnou atmosféru jste se spolu s účinkujícími zasloužili svou přítomností právě vy. V sobotu 25. června jsme společně slavili od samého rána. Mám pocit, že v probíhajícím programu oslav, ať na náměstí nebo sportovištích, nebylo ani na chvilku prázdné místo. Každý si našel své zalíbení. Děkuji také všem, kdo v rámci oslav podpořili centrum Orion: ať už svou aktivní účastí v dvoukilometrovém benefičním běhu či formou příspěvku do veřejné sbírky. O to, abychom mohli společně slavit a užívat krásných dnů a večerů, se zasloužil široký štáb členů organizačního výboru a dalších složek města. Vám všem, kteří jste se na přípravách a konání našich oslav jakkoli podíleli, patří můj obdiv. Děkuji vám, s jakým nadhledem, precizností a nadšením jste zvládli tak náročný úkol.
Kdybych měl děkovat jmenovitě, asi by mi nestačil ani celý prostor tohoto měsíčníku. Těší mě i slova díků, které nacházím také ve zprávách od starostů spřátelených Kostelců ve své e-mailové adrese. Ty opravdu patří vám všem.
Vrchol oslav máme za sebou a před sebou letní měsíce prázdnin a dovolených. Přeji vám, aby pro vás byly časem skutečného odpočinku, abyste nabrali síly a úžili si je ve zdraví a radosti. Zdravím
vás slovy klasika: léto budiž pochváleno.
František Kinský, starosta města

 
 
 

   

 

Odkazy


 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > MĚSTO > Výročí 700 let

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém