Kostelec nad Orlicí
Oficiální internetové stránky


Vyhledávání

 

Sociální sítě

  • Facebook
  • Youtube


Cesta: Titulní stránka

 

Výročí 700 let

Logo oslav
Vážení občané našeho města, svůj prázdninový příspěvek mohu začít jediným, ale upřímně a od srdce řečeným: děkuji. Uplynulo jen několik hodin od chvíle, kdy jsme společně prožili vrchol oslav 700 let od první zmínky o Kostelce nad Orlicí v historických análech. Oslavy velkolepě završilo souběžně probíhající 25. setkání Kostelců, jehož jsme byli letos pořadatelem. Jsem hrdý na naše město, na vás obyvatele, kteří jste se aktivně podíleli, účastnili a prezentovali jako skvělí hostitelé. V červnovém čísle našeho zpravodaje jsem vás všechny vyzýval ke společným oslavám slovy: věřím, že si každý z vás v programu dokáže najít své potěšení či zážitek. Přál jsem si, abychom na Palackého náměstí vytvořili příjemnou atmosféru nejen našim hostujícím umělcům a zástupcům jednotlivých Kostelců, ale především každému z nás, pro koho je Kostelec nad Orlicí domovem. A věřil jsem, že si každý z vás dokáže v programu najít své potěšení a zážitek. A vy jste moje vyzvání do písmene naplnili, za což jsem nesmírně vděčný a rád. Oslavy jsme zahájili v předstihu již ve středu 22. června. Večerní program a krásná setkání probíhala každý následující večer až do pátku 24. června. Denně bylo naše náměstí plné radostných a přátelských účastníků. O úžasnou atmosféru jste se spolu s účinkujícími zasloužili svou přítomností právě vy. V sobotu 25. června jsme společně slavili od samého rána. Mám pocit, že v probíhajícím programu oslav, ať na náměstí nebo sportovištích, nebylo ani na chvilku prázdné místo. Každý si našel své zalíbení. Děkuji také všem, kdo v rámci oslav podpořili centrum Orion: ať už svou aktivní účastí v dvoukilometrovém benefičním běhu či formou příspěvku do veřejné sbírky. O to, abychom mohli společně slavit a užívat krásných dnů a večerů, se zasloužil široký štáb členů organizačního výboru a dalších složek města. Vám všem, kteří jste se na přípravách a konání našich oslav jakkoli podíleli, patří můj obdiv. Děkuji vám, s jakým nadhledem, precizností a nadšením jste zvládli tak náročný úkol.
Kdybych měl děkovat jmenovitě, asi by mi nestačil ani celý prostor tohoto měsíčníku. Těší mě i slova díků, které nacházím také ve zprávách od starostů spřátelených Kostelců ve své e-mailové adrese. Ty opravdu patří vám všem.
Vrchol oslav máme za sebou a před sebou letní měsíce prázdnin a dovolených. Přeji vám, aby pro vás byly časem skutečného odpočinku, abyste nabrali síly a úžili si je ve zdraví a radosti. Zdravím
vás slovy klasika: léto budiž pochváleno.
František Kinský, starosta města

 
 
 

   

 
ZměněnoNázev a anotace
13.6.2016Program oslav
22.7.2016Hudební festival F. I. Tůmy
Hudební festival F. I. Tůmy
21.7.201611. Vánoční ulička - adventní jarmark [DOCX, 31 kB]
11. Vánoční ulička - adventní jarmark
7.6.2016Nábor mažoretek [JPG, 107 kB]
Nábor mažoretek
3.6.2016Archeologie [JPG, 1,7 MB]
Archeologie
19.5.2016Dopravní omezení
Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení.
19.5.2016Jízdní řád MHD dne 25. 6. 2016 [PDF, 4 kB]
Zavedení zvláštní autobusové linky pro návštěvníky Oslav města v sobotu 25. 6. 2016 v Kostelci nad Orlicí.
17.5.2016Program v budově Obchodní akademie
Program v budově obchodní akademie
17.5.2016Charitativní běh pro Orion
Běh pro Orion
26.4.2016Šumná Orlice 2016
Šumná Orlice 2016
Letošní již 11. ročník „Šumné Orlice“ je zasvěcen židovským památkám. Páteční program bude zahájen v toniove zámecké kavárně promítáním filmů z cyklu Šumné stopy. Společně s režisérem Radovanem Lipusem a architektem Davidem Vávrou se vypravíte po klikatých stopách, které vedou z Čech, Moravy a Slezska až k břehům Jordánu nebo Olivetské hoře. Do míst, kudy jdou po tisíce let biblické zázraky, radost či úžas, ale i bolest, zápas a nevýslovné hoře. Trasa: Kostelec nad Orlicí - Rychnovský židovský hřbitov – Synagoga v Rychnově nad Kněžnou – Židovský hřbitov ve Vamberku – Synagoga v Doudlebách nad Orlicí – cílem bude Nový zámek v Kostelci nad Orlicí, kde bude swingový koncert kapely Pružná těla. Přejeme Vám všem šťastné cyklokilometry a příjemné zážitky, ať již se vydáte kamkoliv.
29.4.2016K. O. RACE
K. O. RACE
K. O. RACE na Koupališti v Kostelci nad Orlicí, více na: https://www.facebook.com/events/974633369295479/
4.3.2016Základní škola Gutha-Jarkovského: Projekt žáků a pedagogů školy
Kresba: Palackého náměstí
Historie základních škol v Kostelci
Zahájení celoročního projektu 700 let Kostelce
První projektový den žáků 2. stupně
Historická sekce - 700 let Kostelce nad Orlicí
Kostelec v poezii
Kostelec ve výtvarném umění
Kostelec v pověstech
25.2.2016Přihláška na řemeslný jarmark 25. 6. 2016
Řemeslný jarmark
2.3.2016Kostelík J. A. Komenského [PDF, 4,5 MB]
Kostelík J. A. Komenského
Kniha Kostelík sv. Václava na Rabštejnku z roku 1937, kterou vydalo Městské museum v Kostelci nad Orlicí a vytiskla knihtiskárna Karla Šedy, je volně ke stažení!
Díky sponzorskému daru firmy Gin Potraviny, která knihu zakoupila a tiskárně AG TYP Kostelec nad Orlicí, ve které byla naskenována, máte možnost nahlédnout do historie jednoho z kosteleckých kostelů. Soubor k výročí města věnoval a zdarma ke stažení poskytl pan Jan Smutek.
16.2.2016Celoroční kalendář akcí 2016 [PDF, 348 kB]
29.12.2015Kalendář akcí 2016
Vážení pořadatelé akcí na území Kostelecka, dovolujeme si Vás upozornit na to, že vyšel celoroční kalendář akcí.
5.1.2016Historie města
Nejstarší písemný záznam vztahující se k historii města je uveden ve Zbraslavské kronice. Píše se zde, že pan Jan z Vartenberka, muž statečný a bojovník znamenitý, byl dne 5. ledna 1316 raněn kamenem z praku a toho dne zemřel při dobývání pevnosti kostelní blízko Hradce, která se nazývá Kostel.
3.11.2015Vážení provozovatelé gastronomických a ubytovacích zařízení v Kostelci nad Orlicí a okolí [PDF, 184 kB]
3.11.2015Město Kostelec nad Orlicí se připravuje v příštím roce na velké oslavy, a to 700 let od první písemné zmínky o Kostelci [PDF, 108 kB]

Zobrazit výběr sloupců tabulky »

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > MĚSTO > Výročí 700 let

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém