Kostelec nad Orlicí
Oficiální internetové stránky


Vyhledávání

 

Sociální sítě

  • Facebook
  • Youtube


Cesta: Titulní stránka

 

Volby do Parlamentu ČR 2021

 
 
 

Volby do Poslanecké sněmovny - informativní videa

 

Volby do Poslanecké sněmovny - informativní videa pro neslyšící

 

V roce 2021 se uskuteční jedny volby, a to volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Rozhodnutím prezidenta republiky ze dne 31. 12. 2021 publikovaným ve Sbírce zákonů pod č. 611/2020 Sb., částka 248, byly volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky vyhlášeny na dny 8. a 9. října 2021.

 

Do Parlamentu České republiky se volí tajným hlasováním dle zásad poměrného zastoupení, a to na základě všeobecného, rovného a přímého volebního práva. Poslanecká sněmovna má 200 poslanců, kteří jsou voleni na dobu čtyř let.

Vlastní hlasování se uskuteční, tj. volební místnosti budou otevřeny v pátek 08. 10. 2021 od 14.00 hodin do 22.00 hodin a v sobotu 09. 10. 2021 od 8:00 hodin do 14:00 hodin. Do těchto voleb bylo v našem kraji zaregistrováno celkem 17 politických stran, hnutí a koalic.

Hlasovací lístky jsou pro každou politickou stranu, politické hnutí a koalici vytištěny samostatně a jsou označeny vylosovaným číslem, které je shodné pro všechny volební kraje. Každému voliči budou hlasovací lístky dodány nejpozději 3 dny přede dnem voleb, případně budou k vyzvednutí i na MěÚ. Ve dnech voleb může volič obdržet hlasovací lístky i ve volební místnosti.

Hlasování do Parlamentu České republiky probíhá ve volebních místnostech stálých volebních okrsků. V Kostelci nad Orlicí je pro tyto volby stanoveno celkem 7 volebních okrsků.

 

 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > MĚSTO > Volby > Volby do Parlamentu ČR 2021

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém