Kostelec nad Orlicí
Oficiální internetové stránky


Vyhledávání

 

Sociální sítě

  • Facebook
  • Youtube


Cesta: Titulní stránka

 

V Kostelci nad Orlicí je prokázána pozitivita onemocněním COVID-19

 

 
 

Vážení spoluobčané,

na základě komunikace s ředitelem Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje MUDr. Ivanem Kučerou, Ph. D. vás informuji, že v Kostelci nad Orlicí je prokázána pozitivita onemocněním COVID-19.

Pověření hygienici provádějí pečlivé trasování osob, které mohly s nákazou přijít do kontaktu. Tito lidé budou následujících 14 dní v povinné karanténě. Jsou poučeni krajským hygienikem, mj. také o tom, jak mají zacházet s komunálním odpadem, který je třeba s ohledem na kontaminaci, balit do dvou obalů. Karanténa se dle pravidel týká osob, které s pozitivními pacienty přišly do přímého kontaktu.

Vážení a milí spoluobčané, situaci máme spolu s hygieniky pod kontrolou. Touto cestou vás rovněž prosím a žádám, abychom v následujících dnech nepodléhali panice, nevyvolávali kontroverzní situace, která nám jen berou síly a čas. Šíření poplašných a jakýchkoli neověřených zpráv je trestný čin, který podléhá dalšímu (poměrně důslednému) policejnímu šetření.

Ještě jednou vás všechny žádám, abychom dbali všech nařízení souvisejících se stavem nouze v naší zemi, eliminovali vzájemné kontakty, abychom se ze svých zaměstnání vraceli přímo domů. Dále vás vyzývám k tomu, abyste se na veřejnosti nepohybovali bez ústních roušek, na veřejných místech dodržovali doporučený odstup, aby na nákupy chodil pouze jeden člen rodiny. Dále platí, že na veřejných místech a komunikacích se můžeme pohybovat (s výjimkou blízkých rodinných příslušníků) pouze ve dvou.

S epidemií koronaviru se vyrovnává celý svět. Berme situaci, prosím, rozumně a reálně. S tím, že toto onemocnění zasáhne i náš kraj, okres, a nakonec i naše město, jsme navzdory všem opatřením bohužel museli počítat. Buďme k sobě navzájem ohleduplní a loajální k rodinám, které onemocnění postihlo a dále může postihnout.

Chraňme sebe a své blízké, držme při sobě, pomáhejme si a věřme, že zase přijdou lepší časy.

Děkuji vám za pochopení.

František Kinský

starosta města

 
 
Zodpovídá: Martin Rýdel
Vytvořeno / změněno: 5.4.2020 / 5.4.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém