Kostelec nad Orlicí
Oficiální internetové stránky


Vyhledávání

 

Sociální sítě

  • Facebook
  • Youtube


Cesta: Titulní stránka

 

STATUS A PODĚKOVÁNÍ FRANTIŠKA KINSKÉHO, STAROSTY MĚSTA

foto, František Kinský, starosta města
 

 
 

Vážení spoluobčané,

čas v naší zemi se v řadě ohledů pozastavil, a to proto, abychom společně mohli čelit válce s koronavirem.

V důsledku toho vás všechny vyzývám a prosím, abyste dodržovali všechna opatření i doporučení vydaná vládou České republiky v souvislosti s vyhlášením stavu nouze v naší zemi v důsledku šíření onemocnění COVID-19.

Prosím vás zejména o nošení roušek, omezení kontaktu s lidmi na absolutní minimum, vycházení z vašich domovů pouze za účely nezbytnými jako jsou: cesta do zaměstnání a zpět, nákup potravin, léků a drogistického zboží či venčení psů.

Našim seniorům, tzn. spoluobčanům starších 65 let, bylo vládou dále doporučeno nevycházet z domovů vůbec. S ohledem na ochranu zdraví této (z hlediska onemocnění koronavirem) nejrizikovější skupiny jsou na základě dalšího nařízení vlády ČR otevřeny obchody potravin a drogistického zboží a lékárny pro tuto věkovou skupinu v čase od 7:00 do 9:00 hodin. Povolení vstupu do výše zmíněných prodejen je schváleno rovněž osobám nemocným, držitelům ZTP, ZTTP a jejich doprovodu a osobám o ně pečujícím. Pomoc kosteleckým seniorům a nemocným nabízí rovněž Město Kostelec nad Orlicí ve spolupráci s dobrovolníky, a to s nabídkou zajištění nákupu potravin, léků a venčení psů. O tuto pomoc, prosím, volejte na mobilní čísla:

  • 777 464 110 (v pracovních dnech od 8:00 do 11:00)
  • 601 380 993 (neomezeně)

Vážení spoluobčané, děkuji vám všem za respektování a dodržování vládou vydaných nařízení a doporučení. Děkuji vám za vzájemnou ohleduplnost a solidaritu, se kterou jakkoli pomáháte zajistit bezpečí, zdraví i zásobování obyvatel Kostelce nad Orlicí a jeho okolí. Zejména děkuji všem zdravotníkům, policistům, hasičům, prodavačům a dobrovolníkům a všem lidem, kteří pečují o naše seniory a šijí a rozvážejí ochranné ústní roušky.

Ocitli jsme se v čase, který je zkouškou pro každého z nás, který prověří naše charaktery a vzájemné vztahy. V době, která nás má možná naučit správně určovat priority a hodnoty lidského bytí vůbec, v čase, který nás nabádá k tomu, abychom dokázali vidět svět očima druhých a rozlišovali, co je v životě skutečné důležité a nezbytné. Z osobních zkušeností i z informací, které se ke mně dostávají, vnímám, že v Kostelci nad Orlicí žije hodně lidí dobré vůle. A to je v tuto chvíli to nejcennější, co si jako starosta města mohu přát.


Hodně zdraví vám všem.

František Kinský

 
 
Zodpovídá: Martin Rýdel
Vytvořeno / změněno: 20.3.2020 / 20.3.2020
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > TOP aktuality
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém