Kostelec nad Orlicí
Oficiální internetové stránky


Vyhledávání

 

Sociální sítě

  • Facebook
  • Youtube

titulní obrázek webu, zimní období

Cesta: Titulní stránka

 

Randy Brecker & AMC Trio + mTbb

ilustrační obrázek - kalendář
 
Kdy:
22.9.2022 19:00
Kde:
SK Rabštejn
Pořadatel akce:
 

Jazzová legenda a držitel sedmi Grammy Randy Brecker rozehraje Kostelec nad Orlicí.

Jazzová hudební scéna v České republice patří k nejživějším v regionu. I přesto je ojedinělou příležitostí slyšet a vidět na ní muzikanta tak zvučného jména a skvělé pověsti, jakým je Randy Brecker.

Během evropského turné v Česku zahraje dvakrát. V Kostelci nad Orlicí ve víceméně komorním klubu Rabštejn jej uvidíte na podiu se skvělým AMC Triem. Hudební večer proběhne 22. září 2022.

Je obrovská čest a úspěch, že můžeme opět uvítat takovou osobnost světového jazzu právě u nás,“ říká Marta Klimešová, ředitelka klubu Rabštejn.

Je tomu právě 10 let od večera, kdy se při jediném koncertu v Česku stal Randy Brecker kmotrem nového loga Rabštejna a Rabštejn kmotrem jejich nového společného CD.

Nikdo z nás od posledního koncertu nelenil. Randy Brecker zatím získal již sedmou Grammy a ejhle, na Rabštejně se dokončuje studie na přestavbu!“ Dodává se smíchem.

V kulturním domě Rabštejn je i díky cyklu JAZZMANI NA RABŠTEJNĚ vyhlášená jazzová základna, za kterou příznivci kvalitního jazzu jezdí z širokého okolí. Atmosféra koncertů bývá zcela rozdílná od koncertů ve velkých městech, na Rabštejně je kontakt s umělcem velmi bezprostřední.

Po všech stránkách vydařený koncert v prostředí navýsost jazzu vstřícně naladěném!“ komentoval Jan Hocek (Jazzport.cz) koncert AMC Tria s hosty na Rabštejně v roce 2015.

Odvážné i velmi lidské kompozice výhradně autorských skladeb AMC Tria bravurně podtrhují vysokou interpretační úroveň těchto hudebníků, zároveň dávají prostor k excelentním improvizacím jak sólistů, tak členů tria.

Randy Brecker kromě sedmi cen Grammy obdržel i na dvacítku nominací (aktuálně poslední cenu vyhrál za Nejlepší improvizované jazzové sólo v roce 2020). Šíři Breckerova talentu dokládá i jeho studiová a koncertní spolupráce se Steviem Wonderem, Brucem Springsteenem, B.B. Kingem, či Paulem Simonem na jeho desce Graceland. Na svou trubku hraje s andělským citem a dokonalou uměleckou precizností. Kdo ho neslyšel naživo, jako by nebyl.

Na podiu uvidíte společně s AMC Triem i kytaristu Samuela Marinčáka. „Předskakovat“ Randy Breckerovi bude zdejší Mladý týnišťský bigband pod vedením Pavla Plašila.

Do Kostelce nad Orlicí se vrací Randy Brecker, jedna z největších legend jazzové trubky

A nejen jazzové. Vždyť jasný tón Breckerova nástroje prozářil také nahrávky Paula Simona, Erika Claptona, Bruce Springsteena či Dire Straits. Nezaměnitelný tón a melodickou sílu hry žijícího klasika budeme moci obdivovat 21. září 2022 v sále KC Novodvorská.

Americký trumpetista, hráč na křídlovku, skladatel a producent Randy Brecker je bezesporu jedním z mála opravdových žijících velikánů. Byl u toho, když se rodil jazzrock. První deskou, na které ho mohli posluchači slyšet, se stal legendární debut Child Is Father To The Man (1968) kapely Blood, Sweat & Tears. Později se Randy podílel na založení fusion kapely Dreams s Johnem Abercrombiem, Billym Cobhamem a (dnes již bohužel nežijícím) bratrem Michaelem. S tím samozřejmě vytvořil také slavný projekt Brecker Brothers s řadou hitových nahrávek na kontě.

Randy Brecker - trubka / Peter Adamkovič - klavír / Martin Marinčák - kontrabas / Stanislav Cvanciger - bicí / jako host Samuel Marinčák - kytara

Předkapela: mTbb - Mladý Týnišťský BigBand pod vedením Pavla Plašila


 
 
Další zdroje:

Typ akce:
  • Kultura
Zodpovídá: Martin Rýdel
Vytvořeno / změněno: 1.9.2022 / 1.9.2022
 

Kontext

 

Výpis akcí dle názvu


 

<< Únor 2023 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
5. týden303112345
6. týden6789101112
7. týden13141516171819
8. týden20212223242526
9. týden272812345
10. týden6789101112
 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém