Kostelec nad Orlicí
Oficiální internetové stránky


Vyhledávání

 

Sociální sítě

  • Facebook
  • Youtube


Cesta: Titulní stránka > ŽIVOT VE MĚSTĚ > Pobytové středisko

 

Přehled informací k tématu nelegální migrace 9/2016

 

 
 

Informace o dění v Pobytovém středisku Kostelec nad Orlicí za září 2016

Aktuální stav počtu fyzicky přítomných žadatelů o mezinárodní ochranu: 220

Nejpočetněji zastoupené skupiny klientů: Ukrajina, Čína, Arménie, Kuba, Rusko.

Pobytové středisko nemá žádné informace o nečekaném navýšení klientů.

Přehled nelegální migrace za měsíc září 2016

Podané informace poskytla Správa uprchlických zařízení Ministerstva vnitra ČR. Více k dispozici na webových stránkách www.mvcr.cz/migrace.

Jednotlivá zařízení pro zajištění cizinců k datu 25.9.2016:

Vyšní Lhoty:

  • v zařízení je kapacita 544 lůžek pro ubytování a umístění mužů zajištěných na Moravě
  • k datu 25.9.2016 bylo v zařízení ubytováno 10 cizinců ze 6 zemí


Bělá pod Bezdězem:    

  • v zařízení s kapacitou 246 lůžek je určené k ubytování rodin a žen zajištěných na celém území ČR
  • k datu 25.9.2016 bylo v zařízení ubytováno 13 cizinců z 5 zemí


Drahonice:

  • v zařízení je kapacita 240 lůžek pro ubytování samostatných mužů zajištěných v Čechách
  • k datu 25.9.2016 bylo v zařízení ubytováno 47 cizinců ze 16 zemí.


Francie - Ve francouzském přístavním městě Calais začala výstavba zdi proti pokusům migrantů naskakovat na kamiony a dostat se tak přes Lamanšský průliv do Británie. Informovala o tom agentura AFP. Plán na 1 km dlouhou a čtyři metry vysokou zeď se stal terčem kritiky. Podle některých je zeď zbytečná, neboť migranti najdou způsob, jak ji obejít. Zeď vyroste v bezprostřední blízkosti uprchlického tábora, v němž žije nyní odhadem až 9000 běženců. Pokusy migrantů dostat se do Británie v oblasti narušují dopravu mezi Francií a Británií. Zeď má být hotova do konce roku a její stavba vyjde na 1,9 milionu liber.


Německo - Spolková země Braniborsko chce nechat přezkoumat pasy 18 tisíců běženců, kteří do ní koncem loňského roku přišli. Některé jejich cestovní doklady jsou nejspíš padělané. Podezření se týká z velké části těch uprchlíků, které do země převážely speciální vlaky z Maďarska a Rakouska v období od začátku září do konce prosince 2015. V Německu žije v současnosti téměř 550 000 odmítnutých žadatelů o azyl. Tři čtvrtiny z nich pobývají v zemi už více než šest let.


Švédsko chce po EU, aby začala tvrdě trestat ostatní členské státy, které nebudou přijímat adekvátní množství uprchlíků (v rozhovoru pro Independent to řekla Ann Lindeová, švédská ministryně pro evropské záležitosti).


Maďarsko - Maďarský premiér Viktor Orbán navrhuje, aby EU deportovala všechny nelegální migranty a soustředila je v monitorovaných uprchlických táborech mimo své území, kde by mohli čekat na vyřízení svých žádostí o azyl. Řekl to v rozhovoru, který zveřejnil server Origo. „Mohl by to být ostrov, mohla by to být pobřežní oblast na severu Afriky, ale bezpečnost a zásobování takové oblasti by musela ve svém vlastním zájmu garantovat EU,” citoval server předsedu maďarské vlády.

Aktuální situace v zemích balkánské trasy

Balkánská migrační cesta musí zůstat podle předsedy Evropské rady Donalda Tuska jednou provždy uzavřená. Tusk to řekl ve Vídni, kde se účastnil summitu evropských zemí, které jsou nejvíce zasaženy migrační krizí. Zprávu přinesla agentura APA.
Vznikající Evropská pobřežní a pohraniční stráž by svou první misi měla zahájit příští měsíc v Bulharsku. Do budoucna bude potřeba vypracovat plány operací pro oblast Středozemního moře.


Řecko - Obyvatelé řeckého ostrova Chios demonstrovali ve středu večer (14. 9.) proti velkému množství uprchlíků, kteří se na tomto ostrově koncentrují. Demonstranti se dostali do potyček s pořádkovými silami a napadli také přítomné novináře, informovala dne 15. 9. 2016 řecká agentura AMNA. Manifestovat proti přítomnosti zhruba 3 500 uprchlíků na ostrově Chios přišlo zhruba 800 lidí. Dav vyrazil na pochod ke dvěma táborům, v nichž jsou běženci ubytovaní. Policie na ně vystřelila granáty se slzným plynem, aby jim zabránila v postupu. Také v táboře Moria na ostrově Lesbos v noci opět vypukly rozbroje mezi uprchlíky z Afghánistánu a ze severní Afriky. V táboře Moria na Lesbu žije asi 3 000 uprchlíků, celkem jich je na ostrově asi 5 400.

 
 
Zodpovídá: Správce webových stránek
Vytvořeno / změněno: 17.10.2016 / 17.10.2016
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém