Kostelec nad Orlicí
Oficiální internetové stránky


Vyhledávání

 

Sociální sítě

  • Facebook
  • Youtube


Cesta: Titulní stránka

 

Odznak všestrannosti olympijských vítězů

Odznak všestranosti
Naše Ivet vyhrála kraj a jede na republiku!

V úterý 14. 5. proběhlo v Hradci Králové krajské kolo soutěže OVOV, naši školu reprezentovali dva sportovci. V kategorii chlapců Standa Fajgl, který ve velké konkurenci více jak třiceti žáků kraje, obsadil pěkné 14. místo. Z děvčat se do tohoto finále probojovala Iveta Miculyčová a její výkony byly opravdu mimořádné. Díky obrovskému talentu, vůli a odhodlání se stala vítězkou s náskokem téměř 200 bodů před další závodnicí a postoupila do celorepublikového finále. Každému se nepoštěstí setkat se s našimi olympioniky Romanem Šebrlem nebo Šárkou Kašpárkovou. Bylo moc pěkné, že přišli podpořit závodníky na okresní a krajské kolo této soutěže. S kým se Iveta setká na republikovém finále v Brně zatím nevíme, ale určitě budeme držet palce, ať se jí závod vydaří.
Odznak všestrannosti olympijských vítězů založili dva zlatí olympijští medailisté v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle. Jedná se o soutěž, do které se může zapojit prakticky každý, kdo si chce prověřit a třeba i vylepšit svou fyzickou kondici. Tento desetiboj kromě atletických disciplín (60 m, 1000 m, skok daleký, hod kriketovým míčkem) zahrnuje přeskok přes švihadlo, trojskok z místa, shyby, kliky, lehy - sedy a hod medicinbalem. Běh na 1000m je možné nahradit driblinkem nebo plaváním. Vzhledem k rozmanitosti disciplín může každý využít svůj potenciál: rychlost, sílu, vytrvalost,… Odměnou pro nejzdatnější jsou diplomy a odznaky ve čtyřech úrovních bronzový – stříbrný – zlatý a diamantový.
Od loňského roku se snažíme v hodinách tělesné výchovy zapojit do plnění odznaku, co největší počet žáků druhého stupně, více než dvacet žáků již doma svůj odznak má. Dvě žákyně dokonce zlatý (Eliška Šafránková a Míša Sajdlová) a jedna diamantový (Iveta Miculyčová). V červnu uvidíme, jak se sbírka odznaků rozroste po letošních výkonech.

 
 
 
 
 

Kontext

Umístění: Galerie > Fotogalerie > Odznak všestrannosti olympijských vítězů

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém