Kostelec nad Orlicí
Oficiální internetové stránky


Vyhledávání

 

Sociální sítě

  • Facebook
  • Youtube


Cesta: Titulní stránka

 

Mistrovství Evropy v mažoretkovém sportu

Mistrovství Evropy v mažoretkovém sportu 1
Marlen Kostelec nad Orlicí je tým mažoretek, kterému se daří již po několik let držet na špičce souborů organizovaných v asociaci CMA (Czech Majorettes Asociation). Fyzicky, technicky a morálně náročné tréninky, které děvčata celoročně absolvují, vícedenní soustředění a příprava gymnastická, to všechno posunuje kostelecké dívky vpřed. Letos, stejně jako v minulých letech, až na Mistrovství Evropy ve společnosti dalších špičkových týmů z ČR.

 
 


ME 2018 proběhlo začátkem července v Praze v hale Sparta Podvinný mlýn. Na evropskou soutěž se z MČR v Hradci Králové nominovaly 3 soubory Marlen – kadetky, juniorky a seniorky (pro kategorii „děti“ není soutěž vypsána), dále pak miniformace juniorek a seniorek a sólistka Denisa Plocková. Soutěž byla čtyřdenní, na vysoké organizační a sportovní úrovni, a každý z těchto dní se mažoretky Marlen aktivně účastnily dění soutěžního i nesoutěžního.

Ve čtvrtek se dívky juniorky a seniorky podílely na společné (10 českých týmů) zahajovací choreografii paní Lenky Bachové z Jeseníku na hudbu Bedřicha Smetany Vltava. Fantastická podívaná a tanec 200 dívek předznamenaly kvalitu celého šampionátu.

Druhý soutěžní den zasáhly do bojů o medaile i kostelecké mažoretky. Miniformace juniorek s pompony (Adéla Andrysová, Nikola Kijonková, Denisa Klapalová, Nikola Kučerová, Adéla Mrázová, Veronika Páralová, Denisa Plocková) se probojovala vynikajícím výkonem na nečekané 6. místo ze 14 soutěžících formací, Denisa Plocková se mezi 25 juniorkami s pompony umístila na 9. příčce.

Sobotní den byl věnován soutěžím v defilé na 100 metrů a byl to zároveň den medailových ambicí kosteleckého týmu, zejména kadetek, ale ani seniorská formace nebyla bez šancí. Obě skupiny – Marlen III (choreografka Denisa Kalousková) a Marlen V (choreografka Bc. Karolína Malíková) - prošly defilé na hranici svých možností – přesně, s krásným výrazem a energií. Jen porota a „mažoretkový bůh“ vědí, proč obě skupiny shodně a stejně jako v letech předchozích skončily na 4., tedy „bramborových“ a nejméně populárních, místech.

Kostelecká děvčata ale prokázala nejen svoji sportovní sílu, ale i sílu morální. Setřásla ze sebe smutek a rozčarování ze sobotních soutěží a v neděli prokázala svoji vysokou kvalitu. Hlavní soutěž v pódiových skladbách s pompony byla nebývale kvalitně i početně obsazena (kadetky 14, juniorky 16 a seniorky 14 soutěžících skupin). Marlenky daly do svých vystoupení takovou dávku energie, radosti a srdce, že se dostaly mezi nejlepší evropské týmy: Marlen IV juniorky (choreografie Bc. Karolína Malíková) na 8. místě, Marlen V seniorky (choreografie Bc. Karolína Malíková) na 6. místě a Marlen III kadetky (choreografie Denisa Kalousková) si zopakovaly, tentokrát skvělé, 4. místo.

Příští rok se ME mažoretek koná v Záhřebu. Pevně věříme a děvčata jsou připravena opět vybojovat nominaci na toto mistrovství a pokusit se, po nekonečné řadě 4. míst, získat historicky první evropskou medaili pro Kostelec nad Orlicí. Přejme jim hodně sil a vytrvalosti na celoroční tvrdou práci.

MK


 
 
 
 
 

Kontext

Umístění: Galerie > Fotogalerie > Mistrovství Evropy v mažoretkovém sportu

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém