Kostelec nad Orlicí
Oficiální internetové stránky


Vyhledávání

 

Sociální sítě

  • Facebook
  • Youtube


Cesta: Titulní stránka

 

Milostivé léto 2022

peníze
V období od 1. září do 30. listopadu 2022 proběhne druhá vlna milostivého léta, která lidem umožní zbavit se exekucí, které splňují podmínku veřejnoprávního subjektu. Jedná se především o dluhy u dopravního podniku, zdravotní pojišťovny, České televize a Českého rozhlasu, technických služeb aj. Dlužník musí zaplatit původní jistinu a náklady exekutorovi (1 815 Kč vč. DPH).
 

 
 
V případě, že dlužník nebude vědět, kolik má zaplatit, má možnost dotázat se písemnou formou exekutora na aktuální částku potřebnou k zaplacení, aby mohly být splněny podmínky milostivého léta. Exekutor je povinen odpovědět do 15 dnů.

Aby exekutor zastavil exekuci, je třeba jej písemně požádat o zahájení postupu dle právní úpravy tzv. milostivého léta. Žádost je vhodné podat co nejdříve, především v případě, kdy dlužník nezná výši jistiny k zaplacení, aby byl dostatek času na úhradu dluhu.

Bližší informace o milostivém létu včetně vzoru žádosti exekutorovi vám podají například pracovnice Občanské poradny.

Navštívit nás můžete na těchto adresách: Weyrova 3, Náchod; Příkopy 530, Kostelec nad Orlicí (1x za 14 dní); Solnická 777, Dobruška (1x měsíčně). Do občanské poradny je třeba se předem objednat. Poradenství je poskytováno bezplatně. Informace o dalších službách poradny a provozních hodinách naleznete na https://www.ops.cz/
 

Odkazy

 
Zodpovídá: Pavel Rzehák
Vytvořeno / změněno: 15.8.2022 / 15.8.2022 | Zveřejnit do: 30.11.2022
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuality
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém