Kostelec nad Orlicí
Oficiální internetové stránky


Vyhledávání

 

Sociální sítě

  • Facebook
  • Youtube

zima

Cesta: Titulní stránka

 

Josef Krejčík

starosta města
* 13.2.1880 - † 18.11.1948
 

 
 
V období 2. 7. 1919 - květen 1945 byl starostou města Kostelce nad Orlicí. Jeho zásluhy o město samé lze vysledovat z historie Kostelce n. Orl. tohoto období. Byl např. ředitelem Městské spořitelny, vedl úspěšná jednání s vojenskými úřady o umístění stálé vojenské posádky, zasloužil se o stavbu Sokolovny, činžovních domů pro vojsko a úřednictvo, místního vodovodu, prosadil výstavbu budovy Pokračovacích škol, státních budov, rozšířil obecní majetek koupí pozemků, lesa, Mírová, založil družstvo Svépomoc atd.
 
Zodpovídá: Ing. Lenka Faltysová
Vytvořeno / změněno: 6.10.2015 / 6.10.2015
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém