Kostelec nad Orlicí
Oficiální internetové stránky


Vyhledávání

 

Sociální sítě

  • Facebook
  • Youtube


Cesta: Titulní stránka

 

Iveta Miculyčová poprvé Králem cyklistiky

grafická ikona, vítězný pohár
Kostelecká bikerka Iveta Miculyčová vyhrála prestižní anketu Král cyklistiky za rok 2022, kterou vyhlašuje Český svaz cyklistiky. Více informací v tomto článku.
 

 
 

BMX Freestyle závodnice Iveta Miculyčová se stala Královnou cyklistiky za rok 2022. Úřadující mistryně Evropy a bronzová ze světového šampionátu v disciplíně Freestyle BMX ovládla 58. ročník prestižní ankety Českého svazu cyklistiky před silničáři Mathiasem Vackem a Janem Hirtem. Miculyčová získala titul mistryně Evropy v elitní kategorii žen v pouhých 16ti letech, bronz na MS pak již jako o rok starší.

Je to pro mě velká čest, mám obrovskou radost. A taky jsem dost překvapena, protože jsem to vůbec nečekala,“ řekla sedmnáctiletábikerka, kterou korunoval prezident Českého svazu cyklistiky Petr Marek v závěru slavnostního galavečera v Kongresovém sále PVA EXPO PRAHA Letňany.

Moc si toho vážím, je to další velký úspěch v mojí kariéře. Loňský rok pro mě byl z hlediska výsledků zlomový a děkuji všem, kteří mi pomohli a pomáhají. Toto umístění v anketě Král cyklistiky pro mě bude určitě povzbuzením do další práce,“ dodala Miculyčová.

Na druhém, resp. třetím místě v hlavní kategorii se umístili silničáři Mathias Vacek a Jan Hirt. Vacek vybojoval titul vicemistra světa i Evropy v silničních závodech kategorie U23, Hirt vyhrál jednu z královských etap loňského Giro d´Italia a celkově tam skončil šestý. Kromě toho dokázal zvítězit i na etapovém závodě Kolem Ománu.

Král cyklistiky je anketa o nejlepšího českého cyklistu, vyhlašována Českým svazem cyklistiky ve spolupráci s odbornou veřejností zastoupenou především sportovními novináři. Koná se již od roku 1965. Cyklisté tehdy vyhlásili svého krále jako první u nás, ostatní sportovní odvětví se přidala až později. Historicky prvním vítězem ankety se stal silniční cyklista a později úspěšný trenér či organizátor závodů Pavel Doležel, nejúspěšnějšími cyklisty v historii jsou bratři Pospíšilové, kteří zvítězili osmkrát, šestkrát dominoval Ján Svorada a např. čtyřikrát zvítězil hvězdný biker Jaroslav Kulhavý.

Galavečerem provedl přítomné hosty a diváky u televizních obrazovek zkušený cyklistický komentátor Tomáš Jílek, který si hosty na podiu zval do improvizovaného servisu, který poskytl klub a cykloservis L27.

Opět po několika letech máme Královnu cyklistiky, navíc úplně poprvé z disciplíny Freestyle BMX. Jsme rádi, že se cyklistika rozrůstá i o nové disciplíny, které se takto dostávají do popředí. Ukazuje to rozmanitost našeho sportu. Ivetě moc gratuluji, její výsledek je zasloužený, i když letos 2. i 3. místo bylo také za velmi dobré sportovní výkony,“ uvedl Petr Marek, prezident Českého svazu cyklistiky.

V rámci slavnostního večera byli vyhlášeni i vítězové za jednotlivé disciplíny: silnice, dráha, MTB, BMX, cyklokros, sálová cyklistika, dále nejlepší handicapovaní cyklisté a nejlepší junioři. Do Síně slávy byli uvedeni Ivan Kučírek (in memoriam) a Pavel Martínek, trojnásobní mistři světa na tandemech.

Hlavními partnery slavnostního galavečera byly společnost Sazka a.s. a generální partner Českého svazu cyklistiky, společnost ŠKODA AUTO a.s., která vítězce zapůjčila jeden ze svých vozů.

Výsledky:

  • Král cyklistiky 2022: 1. Iveta Miculyčová, 2. Mathias Vacek, 3. Jan Hirt.
  • Junior roku: Milan Kadlec
  • Juniorka roku: Barbora Němcová
  • Síň slávy Českého svazu cyklistiky: Ivan Kučírek (in memoriam) + Pavel Martínek

Disciplíny:

BMX

Juniorka – Sabina Košárková

Junior – Marek Neužil

Žena – Iveta Miculyčová (absolutní vítěz disciplíny)

Muž – Tomáš Beran

Cyklokros

Juniorka – Eliška Hanáková

Junior – Václav Ježek

Žena – Kristýna Zemanová (absolutní vítěz disciplíny)

Muž – Michael Boroš

Dráhová cyklistika

Juniorka – Barbora Němcová

Junior – Milan Kadlec (absolutní vítěz disciplíny)

Žena – Petra Ševčíková

Muž – Tomáš Bábek

MTB

Juniorka – Simona Spešná
Junior – Ondřej Novotný
Žena – Adéla Holubová
Muž – Jaroslav Kulhavý (absolutní vítěz disciplíny)

Paracyklistika

Žena – Pavlína Vejvodová
Muž – Patrik Jahoda (absolutní vítěz disciplíny)

Sálová cyklistika

Juniorka – Kateřina Vosičková
Junior – Michal Musil, David Petr
Žena – Michaela Vosičková
Muž – Jakub Mašek (absolutní vítěz disciplíny)

Silniční cyklistika

Juniorka – Eliška Kvasničková
Junior – Pavel Novák
Žena – Tereza Neumanová
Muž – Mathias Vacek (absolutní vítěz disciplíny)

FOTO: Michal Červený – volně k použití


  • Iveta Miculyčová poprvé Králem cyklistiky  • Iveta Miculyčová poprvé Králem cyklistiky


 
 
Zodpovídá: Martin Rýdel
Vytvořeno / změněno: 15.2.2023 / 15.2.2023 | Zveřejnit do: 30.6.2023
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuality
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém