Kostelec nad Orlicí
Oficiální internetové stránky


Vyhledávání

 

Sociální sítě

  • Facebook
  • Youtube


Cesta: Titulní stránka

 

Homole ožila v rámci Noci kostelů

Noc kostelů
Noc kostelů je již každoročně pořádaná akce, která umožňuje veřejnosti nezávazné přiblížení se s křesťanstvím. Příchozí návštěvníky čekají komentované prohlídky i jindy nepřístupných památek ve večerních hodinách. V rámci akce se také konají workshopy, divadelní a pěvecká vystoupení.

 
 

       

Letošní devátý ročník proběhl symbolicky 9. června, kdy se otevřely brány bezmála 1500 chrámů, kostelů, modliteben a kaplí. Do celorepublikové akce se zapojila i římskokatolická farnost Kostelce nad Orlicí, díky níž se uspořádala Noc kostelů na poutním místě s kostelem Bolestné Panny Marie na Homoli.  Homole je významným barokním poutním místem,jehož lákadlem je 153 schodové schodiště a nachází se mezi obcemi Borovnice a Lhoty u Potštejna.

Na Homoli vystoupili pod vedením Václava Klecandra žáci ZUŠ F. I. Tůmy Kostelce nad Orlicí ve složení: Štěpán Přibyl, Nikola Hejčlová, Petra Čermáková, Jan Polnický, Magdaléna Koubová, Jana Veselá, Adéla Kučerová a Adéla Přibylová. Zazněly skladby Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Josefa Suka i populární skupiny Queen.  Po zhruba hodinovém vystoupení, které sklidilo u návštěvníků akce velký úspěch, následovalo hudební vystoupení vokálně-instrumentálního sdružení Solideo. S historií poutního místa Homole veřejnost seznámil Ing. Jiří Slavík.

 
 
 
 
 

Kontext

Umístění: Galerie > Fotogalerie > Homole ožila v rámci Noci kostelů

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém