Kostelec nad Orlicí
Oficiální internetové stránky


Vyhledávání

 

Sociální sítě

 • Facebook
 • Youtube


Cesta: Titulní stránka > MĚSTO > Participativní rozpočet

 

Hlasování veřejnosti

hlasování je možné od 01.06.2024 do 21.06.2024
 

 
 

Pravidla hlasování

 • Hlasovat může každý trvale hlášený občan s hlasovacím právem pouze 1x.
 • Hlasování je možné pro 3 různé projekty, které získají 1 až 3 hlasy.
 • V případě nominace jednoho projektu na více než jednom pořadí (v rámci jednoho hlasování) bude tomuto projektu přičten pouze nejvyšší přidělený počet bodů 1x.
 • Výsledné pořadí projektů bude stanoveno na základě součtu přidělených bodů.
 • Hlasovat je možné od 01.06.2024 do 21.06.2024 včetně.
Hlasování probíhá pouze prostřednictvím elektronického formuláře.

Převlékárny na koupališti

Zhotovení dřevěných převlékáren na kosteleckém koupališti. Na travnaté ploše koupaliště vystavíme několik dřevěných konstrukcí pro možnosti převléknutí v blízkosti bazénu. Možností rychlého převléknutí se z a do plavek zvýšíme komfort nabízených služeb pro návštěvníky.


 • projekt: Převlékárny na koupališti


Komunitní zahrada a přírodní dětské hřiště

Rozšíření a zvelebení dětského hřiště za Komunitním centrem v Kostelci nad Orlicí o přírodní prvky a nové atrakce. Součástí projektu je i vytvoření komunitní užitkové a okrasné zahrady. Prostor se tak může stát místem nejen pro aktivity dětí, ale i zázemím pro klidné posezení a odpočinek s využitím pro širokou veřejnost.


 • projekt: Komunitní zahrada a přírodní dětské hřiště


Výsadba aleje jedlých ovocných stromů

V rámci projektu podpoříme ve vhodné lokalitě výsadbu ovocných stromů. Vytvoříme tak prostor pro oddych a možnost občerstvení při procházkách. Stromy mohou poskytovat útočiště i pro ptáky a drobné zvířectvo. Vhodnost ovocných stromů a lokality bude vybráno s odborníky.


 • projekt: Výsadba aleje jedlých ovocných stromů


Obnova a doplnění hnízdních budek pro volně žijící ptactvo

Cílem předloženého projektu je obnova a doplnění chybějících hnízdních budek pro volně žijící ptactvo na vytipovaná území města. Na území města Kostelec nad Orlicí se nachází větší či menší plochy zeleně, které jsou, anebo by mohly být, domovem volně žijících živočichů. Je více než vhodné těmto živočichům vytvořit takové podmínky, které jim usnadní hnízdění a vyvedení mláďat.


 • projekt: Obnova a doplnění hnízdních budek pro volně žijící ptactvo


Osvětlení atletické dráhy Městského stadionu Kostelec n. Orl.

Záměrem projektu je realizace úsporného led osvětlení na Městském stadionu v Kostelci. Stadion je hojně využíván nejen fotbalisty, ale taktéž rekreačními běžci z okolí a také atletickým klubem, který má v podzimním a zimním období velmi ztížené podmínky k tréninku z důvodu absence osvětlení ve velké části běžecké dráhy.


 • projekt: Osvětlení atletické dráhy Městského stadionu Kostelec n. Orl.


Jednoduché mlhoviště

Postavme jednoduché mlhoviště pro osvěžení při teplých dnech ve vhodné lokalitě. Mlžící brána může sloužit každému, kdo v parných dnech potřebuje trochu osvěžit. Variant pro místo realizace je vícero (náměstí, sportoviště). V případě realizace projektu je varianta udělat mlhovišť i více.


 • projekt: Jednoduché mlhoviště


Hry na chodník

Kdo si hraje nezlobí. Ve vhodné lokalitě namalujme na komunikaci veselé a pohybové hry a také kvízy, které můžou potěšit hravé spoluobčany a hlavně děti. Navržených lokalit je vícero. (prostory v blízkosti ZŠ i MŠ)


 • projekt: Hry na chodník


Instalace velkého hmyzího hotelu

Umístíme do vhodné lokality v Seykorově parku hmyzí hotel pro zvýšení rozmanitosti druhů a podpory životního prostředí. Při pozorování drobného hmyzu můžete relaxovat po náročném dnu.


 • projekt: Instalace velkého hmyzího hotelu


Zvýšení bezbariérovosti Seykorova parku

Rozšíření bezbariérovosti Seykorova parku přidáním vhodné stezky na jeho jižní část. Zhotovíme přírodní cestičku navazující na vyvýšenou část Seykorova parku, tak aby přístup k jižní bráně byl dostupný pro osoby s omezenou hybností a pro maminky s kočárky.


 • projekt: Zvýšení bezbariérovosti Seykorova parku 
 
Zodpovídá: Martin Rýdel
Vytvořeno / změněno: 20.5.2024 / 28.5.2024
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém