Kostelec nad Orlicí
Oficiální internetové stránky


Vyhledávání

 

Sociální sítě

  • Facebook
  • Youtube


Cesta: Titulní stránka

 

Hlášení městského rozhlasu 23.03.2020

 

 
 

Nařízení hejtmana Královéhradeckého kraje

Hejtman Královéhradeckého kraje nařizuje od 18.3.2020 od 12:00 hodin na území Královéhradeckého kraje zákaz vstupu, pobytu a pohybu osob bez ochranných prostředků dýchacích cest (ústenky, roušky, respirátory, šátky, šály a obdobné prostředky chránící dýchací cesty) na veřejné prostranství, do prostředků veřejné hromadné dopravy, provozoven (jejichž provoz je povolen i za nouzového stavu), sociálních a zdravotnických zařízení, sídel orgánů veřejné moci, správních orgánů a integrovaného záchranného systému, škol a školských zařízení, pošt a lékáren.

Nabídka pomoci pro seniory, zdravotně postižené a chronicky nemocné

Město Kostelec nad Orlicí přichází s nabídkou pomoci ohroženým skupinám obyvatel, mezi které patří zejména senioři, zdravotně postižení a chronicky nemocní lidé. V době mimořádného opatření nabízíme pomoc spočívající v zajištění nákupu potravin a léků, popř. venčení domácích mazlíčků, kterou nemůže zajistit z vážných důvodů rodina nebo osoba blízká. V případě zájmu se obracejte na tel. č. 777 464 110 nebo na odbor sociálních věcí MÚ Kostelec nad Orlicí od 8:00 do 11:00 hodin. Pokud máte informaci o někom, kdo by tuto službu využil, kontaktujte ho, popřípadě volejte na uvedené číslo.

Město přijímá látkové roušky šité dobrovolníky

Město Kostelec nad Orlicí přijímá látkové roušky šité dobrovolníky z řad veřejnosti pro potřebné. Distribuce roušek bude následně probíhat v předem určeném termínu v prostorách městského úřadu. Všem dobrovolníkům děkujeme za jejich pomoc a podporu. Dobrovolníci mohou kontaktovat pracovníky městského úřadu na tel. č. 724 179 831 nebo 494 337 111.

Navýšení poplatku za komunální odpad a prodloužení splatnosti

Město Kostelec nad Orlicí upozorňuje občany, že pro rok 2020 došlo k navýšení sazby místního poplatku za komunální odpad na částku 550 Kč za poplatníka. Od letošního roku nebudou občanům rozesílány složenky pro úhradu místního poplatku za komunální odpad a místního poplatku ze psů. Splatnost obou poplatků se prodlužuje do 30.06.2020. Bližší informace k místním poplatkům naleznete ve zpravodaji a na webových stránkách města www.kostelecno.cz.

Sběrný dvůr uzavřen

Město Kostelec nad Orlicí informuje občany, že do odvolání je sběrný dvůr v Kostelci nad Orlicí uzavřen. Děkujeme za pochopení.

Omezení diabetologické a interní ambulance

Diabetologická a interní ambulance MUDr. Veroniky Ambrožové v Kostelci nad Orlicí oznamuje všem pacientům, že se od 16.3.2020 omezuje provoz ambulance pouze na akutní případy, které prosím nejdříve zkonzultovat telefonicky na tel. čísle 773 597 070. Předepisování léků je zajišťováno formou SMS zpráv na Vaše mobilní telefony. Dále rušíme všechny plánované kontroly s možností telefonického přeobjednání na náhradní termín. Děkujeme za pochopení.

Omezení otevírací doby pošty

Česká pošta, s. p. oznamuje občanům, že omezuje provoz pobočky v Kostelci nad Orlicí. Každý všední den je otevřeno pouze do 16:00 hodin, v sobotu zavřeno.

Dočasná úprava otevírací doby družstva KONZUM

Družstvo KONZUM, obchodní družstvo Ústí nad Orlicí, umístěno u Starého zámku oznamuje občanům dočasnou úpravu otevírací doby. Každý všední den je otevřeno pouze do 16:00 hodin, v sobotu do 12:00 hodin a v neděli zavřeno.

 
 
Zodpovídá: Martin Rýdel
Vytvořeno / změněno: 23.3.2020 / 23.3.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém