Kostelec nad Orlicí
Oficiální internetové stránky


Vyhledávání

 

Sociální sítě

  • Facebook
  • Youtube


Cesta: Titulní stránka

 

Hlášení městského rozhlasu 20.03.2020

 

 
 

Vážení spoluobčané,

v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu v naší zemi z důvodu šíření koronaviru, vás vyzýváme k dodržování všech vládou vydaných opatření a doporučení.

Apelujeme zejména na:

  • Povinné nošení ústních roušek.
  • Omezení kontaktu mezi lidmi.
  • Vycházení z domovů v nezbytných případech pro docházení do zaměstnání a nákup potravin.

S ohledem na nejvíce ohroženou skupinu seniorů nad 65 let vláda dále nařizuje:

Všem osobám se zakazuje přítomnost v maloobchodních prodejnách potravin, hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží, v čase mezi 7: 00 hod. – až 9: 00 hod., a to s výjimkou osob starších 65 let věku, včetně zajištění nezbytného doprovodu, osob, které jsou držiteli průkazu ZTP/P, starší 50 let, včetně zajištění nezbytného doprovodu, zaměstnanců nebo osob v obdobném poměru v zařízení poskytujících pečovatelskou službu a majitelů a zaměstnanců provozovatele prodejny nebo osob v obdobném poměru.

Shrnuji: Obchody s potravinami, léky a drogistickým zbožím jsou v čase od 7:00 do 9:00 otevřeny pouze pro naše seniory, tzn.: osoby starší 65 let.

Město Kostelec nad Orlicí ve spolupráci s dobrovolníky seniorům a nemocným lidem dále nabízí pomoc s nákupem potravin, zajištění léků a s venčením psů, a to:

  • O pomoc, prosím, volejte na mobilní čísla: 777 464 110 (v čase od 8:00 do 11:00) nebo 601 380 993 (neomezeně)

Starosta města Kostelec nad Orlicí František Kinský děkuje všem spoluobčanům za dodržování nařízených opatření. Rovněž děkuje za vzájemnou solidaritu všem lidem, kteří jakkoli pomáhají kosteleckým seniorům, šijí roušky a jakýmkoli způsobem se podílejí na ochraně zdraví obyvatel města Kostelec nad Orlicí.


 
Zodpovídá: Martin Rýdel
Vytvořeno / změněno: 20.3.2020 / 20.3.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém