Kostelec nad Orlicí
Oficiální internetové stránky


Vyhledávání

 

Sociální sítě

  • Facebook
  • Youtube


Cesta: Titulní stránka

 

Hlášení městského rozhlasu 08.04.2020

 

 
 

Distribuce dezinfekčních prostředků
Vážení občané, město Kostelec nad Orlicí bude od úterý 7.4.2020 distribuovat občanům města, ročník narození 1955 a dříve, dezinfekční prostředky. Distribuce bude probíhat postupně do všech domácností v čase od 10:00 do 20:00 hodin. Zajištěna je pracovníky úřadu, skauty a hasičskou jednotkou, kteří se na požádání prokáží průkazem s pověřením města. Upozorňujeme, že distribuce je bezplatná a není třeba převzetí prostředků potvrzovat podpisem.   

Nakládání s odpadem v době nouzového stavu a karantény
Vážení spoluobčané, nakládání s odpadem v době nouzového stavu a karantény, má svá zvláštní pravidla, protože odpad může být zdrojem přenosu infekce. Dbejte na maximální míru ochrany a osobní hygienu při nakládání s odpady. Použité roušky, rukavice a kapesníčky ukládejte do plastového pytle. Ten odkládejte uzavřený do směsného komunálního odpadu. V žádném případě je nedávejte do tříděného sběru. Žádné odpady NEODKLÁDEJTE mimo kontejnery a popelnice. POKUD NEJSTE NAKAŽENI ANI V NAŘÍZENÉ KARANTÉNĚ – nakládejte se svými odpady jako doposud – třiďte odpady tak, jak jste zvyklí. Osoby v karanténě odpad nyní NETŘÍDÍ! Hrozil by přenos infekce.  Jste-li v karanténě, odkládejte veškeré odpady do pevného plastového pytle, případně do dvou slabších pytlů. Po naplnění (nejpozději však do 24 hodin) pytel pevně zavažte a na povrchu ošetřete dezinfekčním prostředkem. Poté jej můžete odložit do popelnic a kontejnerů na směsný odpad. Děkujeme, že se chováte zodpovědně.

Nabídka psychosociální podpory
Město Kostelec nad Orlicí zřídilo telefonní linku za účelem poskytování psychosociální podpory pro osamělé občany. Volat můžete i anonymně v pracovní dny od 17:00 do 19:00 hodin na tel. č. 777 488 823.

Sběrný dvůr otevřen
Město Kostelec nad Orlicí informuje občany, že od 9.4.2020 je opět otevřen sběrný dvůr v Kostelci nad Orlicí.

Město přijímá a vydává látkové roušky šité dobrovolníky
Město Kostelec nad Orlicí nadále přijímá látkové roušky šité dobrovolníky z řad veřejnosti pro potřebné. Dobrovolníci mohou kontaktovat pracovníky městského úřadu na tel. č. 724 179 831 nebo 494 337 111. Distribuce roušek probíhá v pondělí od 9:00 do 12:00 hodin a ve středu od 13:00 do 16:00 hodin na podatelně městského úřadu. Všem dobrovolníkům děkujeme za jejich pomoc a podporu.

Zemědělská škola vydává obědy
Jídelna zemědělské školy oznamuje všem strávníkům zahájení vaření od středy 8.4.2020. Výdej obědů bude od 11:30 do 12:30 hodin oknem přímo z kuchyně (bude označeno šipkami). Jídlo bude vydáváno v jednorázových obalech, proto bude cena za celý oběd polévka + hlavní chod zvýšena na 70 Kč.

Nabídka uhlí
TOP CENTRUM Žamberk, areál bývalé mlékárny, nabízí v jarních slevách široký výběr baleného Bílinského uhlí, uhelných i dřevěných briket a pelet s osobním odběrem nebo dopravou až domů. Využijte příležitosti, nakupte si paliva za jarní ceny a přihlaste se do velké soutěže o hodnotné ceny. Více na www.okpaliva.cz.

 
Zodpovídá: Pavel Rzehák
Vytvořeno / změněno: 8.4.2020 / 8.4.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém