Kostelec nad Orlicí
Oficiální internetové stránky


Vyhledávání

 

Sociální sítě

  • Facebook
  • Youtube


Cesta: Titulní stránka

 

Environmetální osvědčení - ELEKTROWIN a.s.

 
 
 

Co jsme v roce 2022 udělali pro životní prostředí?

Díky obyvatelům se naše město Kostelec nad Orlicí může za rok 2023 pochlubit výsledky sběru vysloužilého elektrozařízení předaného ke zpětnému odběru společnosti Elektrowin o celkové hmotnosti 27,99 t. Každý obyvatel tak odevzdal průměrně 4,58 kg spotřebičů. Ušetřili jsme tak spotřebu elektřiny a snížili produkci skleníkových plynů. Nespotřebovali jsme ropu, železnou rudu, měď a hliník, které jsou potřebné pro průmyslovou výrobu. Nahradili jsme je právě recyklací odevzdaných spotřebičů.

Konkrétní přínos obyvatel vyčísluje Osvědčení o podílu na zlepšení životního prostředí, které na základě dosažených výsledků vystavil kolektivní systém pro sběr a recyklaci vysloužilých spotřebičů Elektrowin.

Vyplývá z něj, že díky našim odpovědným obyvatelům došlo za rok 2023 k úspoře produkce CO2 o 315,54 tun. Tipnete si, kolik smrků pohltí stejné množství CO2? 122 ks!

Také nebylo nutné vytěžit a spotřebovat 16 413,51 litrů ropy. Představte si, že z tohoto množství se pokryje spotřeba pohonných hmot auta např. na cestu z Prahy do Brna po dálnici D1 a to 614 krát.

Došlo také k úspoře 168 963,99 kWh energie. Asi stejné množství, jako kdybychom spustili cyklus myčky nádobí 168964 krát.

Z odevzdaného množství spotřebičů se podařilo vrátit do výroby 16 220,32 kg železa. Takové množství recyklovaného železa je možné použít pro výrobu 665 ks nových praček, aniž by bylo nutné těžit železnou rudu.
Recyklací vysbíraných spotřebičů se také podařilo získat 560,23 kg mědi, což stačí pro ražbu 99597 1€ mincí, nebo 678,01 kg hliníku, který by stačil na výrobu 45201 plechovek o objemu 0,33 l.

Pamatujte! Elektrozařízení obsahuje nejen dále využitelné materiály, ale také škodlivé látky. Odhozením do popelnice se elektrozařízení nedostanou k recyklaci, ale skončí nevyužité na skládce. Odevzdávejte spotřebiče na sběrný dvůr, nebo poslednímu prodejci při zakoupení nového!

 

 
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > ŽIVOT VE MĚSTĚ > Kam s odpady ve městě > Environmetální osvědčení - ELEKTROWIN a.s.

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém