Kostelec nad Orlicí
Oficiální internetové stránky


Vyhledávání

 

Sociální sítě

  • Facebook
  • Youtube


Cesta: Titulní stránka

 

Cena pro vodné a stočné platná od 1.1.2024

informace
Zástupci Cenové unie "KOSTELEC A TUTLEKY", který je vlastníkem vodovodů, kanalizací a ČOV, po dohodě s provozovatelem tohoto majetku společností AQUA SERVIS, a.s., vyhlašují nové ceny za dodávku pitné vody a odvedení odpadní vody.
 

 
 

Cena pro vodné (v Kč/m3) 47,44 (bez DPH) 53,13 (vč. DPH)

Cena pro vodné bude uplatňována ve městě Kostelec nad Orlicí – Kostelec nad Orlicí, Kostelecká Lhota, Koryta, Kozodry a obci Tutleky.

Cena pro stočné (v Kč/m3) 45,61 (bez DPH) 51,08 (vč. DPH)

Cena pro stočné bude uplatňována ve městě Kostelec nad Orlicí – Kostelec nad Orlicí.

Cena pro vodné a stočné bez DPH zůstane v roce 2024 ve stejné výši jako v roce letošním. Nedojde tak ke zdražení pitné vody ani odvedené odpadní vody z důvodu nárůstu nákladů a odběratelé budou nadále platit 93,05 Kč/m3 bez DPH. Toto se provozovateli vodovodu a kanalizace společnosti AQUA SERVIS, a. s., Rychnov nad Kněžnou podařilo díky dobrému hospodaření, zavádění moderních technologií a společnému nákupu energií, materiálu a chemikálií v rámci skupiny společností Energie AG Bohemia v České republice.

Na odběratele však bude mít dopad změna sazby DPH, která se od 1. ledna 2024 zvyšuje o 2 %, tedy z 10 % na 12 %. Ovlivnění sazby DPH však není v silách provozovatele.

Pokud není při změně ceny proveden kontrolní odečet vodoměru, stanoví se spotřeba poměrným způsobem na část za starou a novou cenu z denního průměru za vyúčtované období při následujícím fakturačním odečtu.


 
 
Zodpovídá: Martin Rýdel
Vytvořeno / změněno: 17.12.2023 / 17.12.2023 | Zveřejnit do: 31.12.2024
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuality
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém