Kostelec nad Orlicí
Oficiální internetové stránky


Vyhledávání

 

Sociální sítě

  • Facebook
  • Youtube

Kostelec nad Orlicí, zimní období

Cesta: Titulní stránka

 

19. Kostelecké posvícení

ilustrační obrázek - kalendář
Ať už na noční obloze nepoznáte ani Polárku, nebo máte všechna souhvězdí v malíčku, devatenáctý ročník Kosteleckého posvícení – multižánrového hudebního festivalu rozšíří vaše znalosti o hvězdy české i zahraniční hudební scény.

Zveme všechny milovníky hudby, dobrého jídla, pití i řemeslných výrobků na letošní posvícení, které se uskuteční v sobotu 18. září od 10:00 na Palackého a Jiráskově náměstí v Kostelci nad Orlicí.
 
Kdy:
18.9.2021 10:00 - 18.9.2021 21:00
Kde:
Palackého a Jiráskovo náměstí v Kostelci nad Orlicí
 

Festival zahájí kostelecké Mažoretky Marlen, Rytmy sběrného dvora Davida Andrše a Kangoo jumps M studia Kostelec nad Orlicí.

Přítomné děti se mohou vydovádět na Jiráskově náměstí, kde pro ně Kostelecké okrašlovací spolek připravil dětský den plný soutěží, zábavy, půjčovnu koloběžek a kangoo bot. Na Palackého náměstí mohou navštívit dětské dílničky a interaktivní hudební dílny. Kostelecký stadion ožije sportovním vícebojem pro děti základních škol. Pokud máte raději železniční modely, pak můžete navštívit bývalou „chlaďárnu“, kde Dům dětí a mládeže Kamarád připravil zábavu pro celou rodinu a děti každého věku. Za příznivého počasí Vás dopravíme na výstavu zdarma koňským spřežením s kočárem.

Hasičská technika a výstroj, tyto vymoženosti si budou mít možnost malí i velcí patřičně osahat a vyzkoušet na Palackého náměstí v rámci ukázek k příležitosti 150 let založení sboru hasičů v našem městě.

Od 10:30 na hlavním podiu vystoupí Míša Růžičková se svojí písničkovou hodinovou šou Pohádkové lesní království.

I kdyby nebyly meteorologické podmínky festivalu nakloněny, bezstarostnou náladu zařídí legendární bejbypanková kapela Kašpárek v rohlíku, která vystoupí na kosteleckých prknech ve 12:30. Od 14:00 si nenechte ujít známého solo interpreta zpívající písně legendární kapely Queen v Evropě: Freddie Mercury – Tribute show Jaroslava Břeského. Freddieho vystřídá na podiu velká hudební jízda jazzové kapely Black Buřiňos.Tito mladí hudebníci vedle své nesporné kvality si vás získají především pozitivní energií, která v každém okamžiku z pódia směrem k publiku doslova srší. Další hvězdou na kostelecké obloze bude rapper Lipo, který je jedním z prvních, kdo dostal hip hop do hitparád. Festival je multižánrový, a tak nás čeká od 18:30 nálož electroswingu s formací Mr. Moos. Závěr programu bude patřit Berenice Kohoutové.Cože? Berenika bude v Kostelci dělat stojky? Pokud si tuto zpěvačku chcete užít na živo, pak si zapište čas 20:00. 

Na posvícení se můžete nejen skvěle bavit, ale i pomáhat. Letošní charitativní jarmark je pro usměvavého Zdendu, který se narodil se vzácným onemocněním spinální muskulární atrofie. I přes svůj hendikep je to stále usměvavý kluk, který musí být všude, kde se něco děje a zkusit všechno, co se nabízí. Je to velký bojovník, který se jen tak nevzdá a jednou toho draka (jak říkáme jeho nemoci) určitě porazí! Zdenda je příkladem toho, že když se chce, jde úplně všechno!

Pokud chcete Zdendovi pomoci na jeho cestě za normálním dětstvím, můžete mu přispět na transparentní účet č.  225539082/0600 , nebo se zúčastnit charitativního jarmarku v rámci posvícení. Přijďte Zdendovi pomoci porazit toho draka.


Přijďte v sobotu 18. září oživit Kostelec nad Orlicí se svými přáteli, rodinou a sousedy, těšíme se na vás!


Pro přihlášení na řemeslný jarmark, který se uskuteční v rámci konání posvícení pište na e-mail: sslezakova@muko.cz

 
 

Typ akce:
  • Kultura
Zodpovídá: Šárka Slezáková
Vytvořeno / změněno: 27.4.2021 / 27.4.2021
 

Kontext

 

Výpis akcí dle názvu


 

<< Leden 2022 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
52. týden272829303112
1. týden3456789
2. týden10111213141516
3. týden17181920212223
4. týden24252627282930
5. týden31123456
 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies